b_250_200_16777215_00_images_2018_05_razdwatrzypomyslty_LAUREACI.JPG16 maja odbyła się w naszej szkole X edycja GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO 'RAZ, DWA, TRZY - POMYŚL TY!' adresowanego do uczniów klas drugich i trzecich szkół podstawowych z terenu gminy Wyszków. W tegorocznym finale udział wzięło 14 drugoklasistów oraz 16 uczniów klas trzecich z ośmiu szkół: SP nr 1 w Wyszkowie, SP nr 2 w Wyszkowie, SP nr 5 w Wyszkowie, SP w Lucynowie, I JSP 'Language' w Wyszkowie, Polsko- Angielskiej Szkoły Podstawowej Akademia Ucznia, SP w Leszczydole Nowinach oraz SP w Rybnie.


Uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętność logicznego myślenia rozwiązując 16 zadań ( w tym 10 testowych) przygotowanych przez opiekunów konkursu. Zadania wcale nie były łatwe. Komisja konkursowa była pod wrażeniem inwencji i twórczego rozwiązywania matematycznych problemów przez dzieci.
Najlepszym matematykiem wśród uczniów klas II okazała się Maria Szewczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie, której przyznano pierwsze miejsce. Jej opiekunem była Dorota Jastrzębska. Drugie miejsce powędrowało do Kajetana Sarnackiego ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach (opiekun Jolanta Karaśkiewicz). Trzecie zaś miejsce przyznano Julii Augustyniak z I Językowej Szkoły Podstawowej "Language" w Wyszkowie. Bardzo wyrównany poziom zaprezentowali uczniowie klas. III Najlepiej wypadł Dawid Turek ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie ( i oczywiście uplasował się na miejscu pierwszym), jego opiekunem była Renata Zalewska. Miejsce drugie ex aequo przyznano Marcinowi Archackiemu ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wyszkowie (opiekun Monika Królikowska) i Karolowi Zaleskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie (opiekun Katarzyna Zalewska). Miejsce trzecie ex aequo zajęli Sandra Gajc ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie (opiekun Elżbieta Matak), Jakub Rosiński ze Szkoły Podstawowej w Leszczydole-Nowinach (opiekun Jolanta Piątkowska), Filip Sikorski ze Szkoły Podstawowej w Rybnie (opiekun Marianna Wołyniec).
Wyniki matematycznej rywalizacji ogłosiły opiekunki konkursu , p. Beata Jakubczak i p. Marianna Wołyniec, a nagrody wręczali Burmistrz Wyszkowa, p. Grzegorz Nowosielski, Naczelnik Wydziału Edukacji, p. Sławomir Cieślak oraz dyrektor , p. Wiesław Mielczarczyk. Wszyscy laureaci oraz uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Burmistrza Wyszkowa.
Ps. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim nauczycielom szkół biorących udział w konkursie za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie uczniów do matematycznej rywalizacji. Szczególne podziękowania kierujemy do p. LUCYNY WILCZYŃSKIEJ, AGNIESZKI CHACIŃSKIEJ, JOLANTY KARAŚKIEWICZ oraz ANNY GROSZKIEWICZ za udział w pracach komisji. Uczniom gratulujemy szerokiej wiedzy i umiejętności logicznego myślenia.